سایت بهترین ابزار


مرد آمریکایی که بعد از چهل سال دوباره بینا شد

چشم ها بهترین نعمت و باارزش ترین ثروت ما انسان ها هستند.قدر این نعمت را مرد آمریکایی بسیار خوب میداند که بعد از چهل سال با کاشت تلسکوپ در

چشمش دوباره بینا شد. بینایی با ارزش ترین نعمت خدادادی است .دیدن زیبایی های جهان و هرآنچه که ما دوست داریم لطف خداوند به بندگانش است . در

دنیای امروزی خیلی از مردم از مشکلات بینایی رنج میبرند اما علم پزشکی در زمینه چشم پزشکی پیشرفت های قابل توجهی داشته است تا جایی که یک

مرد آمریکایی پس از چهل سال دوباره بینایی خود را به دست آورد.

یک مرد ساکن تگزاس که بینایی خود را در اثر عفونت و عمل لیزر چشم ناموفق از دست داده بود، اکنون پس از 40 سال و کاشت یک تلسکوپ ریز در چشمش برای نخستین بار توانست دوباره ببیند.

کاشت تلسکوپ در چشم ، عمل لیزر چشم ، کاشت تلسکوپ مینیاتوری چشم

به دست آوردن بینایی بعد از چهل سال با عمل کاشت تلسکوپ در چشم


جان جیمزسون یکی از چند بیماری است که پس از تائید این چشم بیونیک از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا در دو سال قبل از این درمان برخوردار شده است.

موفقیت این درمان بسیار حیرت انگیز بود. پس از کاشت این تلسکوپ در چشم جیمزسون در صبح، وی توانست ظهر همان روز یک منوی غذایی را بخواند.

وی در سه تا پنج سال اخیر تنها می توانست نور را تشخیص دهد.

این تلسکوپ مینیاتوری قابل کاشت توسط شرکت Vision Care ساخته شده و به عنوان بخشی از سیستم دید مرکزی بکار می رود. این تلسکوپ با استفاده از میکرواپتیک های زاویه باز مشابه تلسکوپ گالیله کار می کند و با کمک قرنیه می تواند تصاویر را تا 2.7 برابر اندازه واقعی شان در برابر چشم بزرگنمایی کند.

این محصول در حال حاضر برای استفاده در افراد بالای 65 سال مبتلا به مرحله نهایی دژنراسیون ماکولا تائید شده است و با برداشتن لایه جلویی چشم و قرار دادن مستقیم تلسکوپ بر روی شبکیه کاشته می شود.

تلسکوپ جیمزسون تنها چشم بیونیکی نبوده که در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. یک محصول دیگر موسوم به "دید دوم" نیز با کاشت الکترودهایی بر روی شبکیه کار می کند که به عدسی خارجی مرتبط شده و به عنوان یک دوربین برای ثبت و ارسال سیگنال ها به مغز فعالیت می کند.

شرکت گوگل نیز اخیرا یک عدسی چشم بیونیک را ثبت اختراع کرده است و برخی کارشناسان بر این گمانند که در آینده، توسعه بیشتر این حوزه می تواند به افراد دارای دید استاندارد نیز دید ابرانسانی ارائه کند. ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]